Carinii Partnerem 5 Festiwalu Rodziny
Maj 24, 2018
„Gliniarze”na Festiwalu Rodziny. Tak! Już w niedzielę.
Maj 25, 2018

CYBEX & gb Partnerem 5 Festiwalu Rodziny

Podczas V Festiwalu Rodzinnego CYBEX zadba o bezpieczeństwo Twojego dziecka

Odpowiednio dopasowany fotelik samochodowy to podstawa bezpieczeństwa Twojego dziecka w samochodzie. Warto poznać wszelkie informacje na temat jego prawidłowego doboru. 27 maja na Stadionie Miejskim Legii w Warszawie odbędzie się V Festiwal Rodzinny, podczas którego specjaliści z firmy CYBEX odpowiedzą na pytania dotyczące fotelików samochodowych oraz ich właściwego dopasowania.

Często zdarza się, że rodzic nie do końca jest przekonany, że w odpowiedni sposób dobrał fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Dlatego 27 maja warto wybrać się wraz ze swoją pociechą na V Festiwal Rodzinny i porozmawiać ze specjalistami na stanowisku marki CYBEX.  Tego dnia eksperci CYBEX, światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa przewożenia dzieci, podpowiedzą na jakie istotne czynniki należy zwrócić uwagę przy doborze fotelika samochodowego.

Foteliki samochodowe wybiera się spośród 5 kategorii wiekowych. Podczas V Festiwalu Rodzinnego zostaną przedstawione poszczególne grupy fotelików. I tak w grupie 0+ znajduje się fotelik CYBEX CLOUD Q, zwycięzca w testach bezpieczeństwa, przeprowadzonych przez niemiecki Stiftung Warentest (06/2015). Jako jedyny fotelik otrzymał wynik „bardzo dobry”. Model posiada wkładkę noworodkową, odpowiednią również dla wcześniaków i malutkich niemowląt. Poza samochodem można go rozłożyć do pozycji leżącej. Dzięki tej możliwości i długiemu podnóżkowi niemowlak może odpoczywać jak w gondoli. Eksperci wytłumaczą zainteresowanym na czym polega teleskopowy system zabezpieczeń L.S.P., w który wyposażone są foteliki oraz opowiedzą o innych rozwiązaniach funkcjonalnych jakie oferują produkty marki CYBEX.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z bezpieczeństwa jakie niesie za sobą długie przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy. Na Festiwalu eksperci CYBEX przedstawią wszystkie argumenty przemawiające za systemem RWF.

 

Tego dnia zostaną także omówione foteliki w Grupie 0+/1, w której znajduje się fotelik CYBEX SIRONA Q I-size . Fotelik samochodowy, który może być używany zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Spełnia on wymogi europejskiego rozporządzenia ECE R- 129. Regulacja i-Size dotyczy bezpieczeństwa oraz obowiązkowego przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do ukończenia 15 miesiąca życia. Fotelik wyposażony jest w innowacyjny system obrotowy. Funkcja rotacyjna 360° ułatwia wsiadanie i wysiadanie, co dodatkowo odciąża plecy rodziców podczas sadzania dziecka. Fotelik posiada teleskopowy system L.S.P, redukujący siłę uderzenia podczas kolizji bocznej. Dodatkową funkcją jest możliwość regulacji odchylenia fotelika jedną ręką: w 7 pozycjach tyłem oraz w 5 pozycjach przodem do kierunku jazdy.

Ponadto zobaczymy foteliki dla dzieci od 9 miesięcy do 4 lat (grupa 1). W tym przedziale znajduje się CYBEX JUNO M-FIX. Model wyposażony został w ulepszony system L.S.P., który pochłania siłę uderzenia podczas kolizji bocznej. Fotelik posiada regulowaną osłonę tułowia, która dzięki amortyzującym materiałom reguluje siłę uderzenia. To niezwykle lekki fotelik, waży jedyne 6.8 kg. Montowany jest poprzez system Isofix, co zwiększa bezpieczeństwo i stabilność. Fotelik posiada 8 – stopniową regulację wysokości zagłówka.