Mały Inżynier Partnerem Merytorycznym II Festiwalu Rodziny
20 kwietnia, 2015
II Festiwal Rodziny – informacja prasowa
20 kwietnia, 2015

Krav Maga Academy Partnerem II Festiwalu Rodziny

Ultimate Krav Maga dla dzieci i młodzieży jest autorską adaptacją programu szkoleniowego systemu Krav Maga (uznawanego za najskuteczniejszy system samoobrony) dla najmłodszych opracowaną przez Grand Mastera Yarona Hanovera. To żywa legenda izraelskich sztuk walki, weteran, terapeuta a także niezwykle doświadczony instruktor pracujący z dziećmi od ponad 30 lat.
Program szkoleniowy dostosowany jest do grup wiekowych j oraz problemów w niej występującej. Grupy treningowe podzielone są wg wieku uczestników:  Kadeci ( 7-12 lat) i Rekruci ( 12- 16 lat).
Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze nauki przez zabawę sprzyjającej głębokiej integracji grupy, rozwoju własnych cech osobowości oraz współdziałania w grupie.

Zajęcia prowadzone przez najlepszych Instruktorów Krav Maga. Na II Festiwalu Rodziny Uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech sprawdzonych propozycjach:

  1. Krav Maga KidsInstruktorzy UKM nauczą Twoje dziecko jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, dbałość o ciało i jego kondycję, wzbogacanie możliwości umysłowych, budowanie silnego charakteru i pozytywne nastawienie. Nauczą je wyznaczania zdań, strategii motywacji, sposobów radzenia sobie ze stresem w szkole, przełamywania wstydu i budowania poczucia własnej wartości. Twoje dziecko będzie się dobrze bawiło i wiele się nauczy.
  2. Anti Bully – Praktycznie codziennie w szkołach i poza nią dochodzi do licznych aktów agresji wśród dzieci i młodzieży. Negatywne wzorce utrwalane są przez media, filmy i gry komputerowe. Przyczyny przemocy są różne: budowanie pozycji w grupie, różnice zamożności, ogólny wzrost agresji i wandalizmu społeczeństwa. Jej skutkami są często przepychanki, wyzwiska, nagabywanie jak i kradzieże, szantaż emocjonalny, bójki. Czynnikiem decydującym o sukcesie bądź porażce w starciu z agresorem/starszym napastnikiem jest posiadanie (bądź brak) umiejętności i odpowiedniej wiedzy z zakresu samoobrony i rozwiązywania konfliktów, deeskalacji agresji, budowania strefy bezpiecznej. Regularny trening, nie tylko fizyczny (!) minimalizuje negatywne skutki i konsekwencje wystąpienia aktu agresji i wandalizmu!
  3. Strefa Taty – unikalny program treningowy Ultimate Krav Maga. Podczas treningu rodzic ma możliwość ćwiczyć ze swoim dzieckiem. Podczas treningu pracujemy nie tylko nad fizycznym rozwojem, ale także nad wzajemnym zaufaniem, komunikacją (także nie werbalna) poszerzamy kompetencje społeczne. Nasi doświadczeni instruktorzy spowodują, ze wraz z dzieckiem staniecie się zgranym zespołem, a także poczujecie się bezpieczniejsi i pewni siebie.
Facebook
Twitter
Instagram